FRANCHISE BAŞVURUSU

32 yıldır birlikte başarıyoruz ...

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana, Kocaeli, Konya, Antalya ve Denizli olmak üzere toplam 9 ildeki 25 kurumuyla on binlerce AÇIKÖĞRETİM - KPSS - DGS - ALES - YDS - SMMM - Adli-İdari Yargı Hâkimliği adayına destekleyici ve tamamlayıcı kurslar veren Murat Eğitim Kurumları, yüz binlerce öğrencisine de yayınlarıyla başarı yolunda destek olmaya ve eğitimde fırsat eşitliği sunmaya devam etmektedir. Modern eğitim anlayışı, hedef odaklı kurumsal disiplini ve profesyonel akademik eğitim kadrosuyla farklı branşlarda sürdürdüğü eğitim kalitesini büyük başarılara dönüştüren Murat Eğitim Kurumları, 32 yıllık deneyimi, birikimi ve yaratmış olduğu güven ile daima kazandırmayı ilke edinmiştir. Doğru bakış açısıyla yönünü belirleyen ve aynı değerler altında bütünleşen bir ekip ruhuyla hem KPSS hem kurum içi sınavlara hazırlıkta en kapsamlı olanakları ve öğrencilerimizi başarıya motive eden fiziksel koşulları sağlayarak bilgiyi daha etkin kullanmanız için birikim ve donanımımızla yanınızdayız. Tecrübenin ve uzmanlığın ışığında çoğalan başarılarımızdan ilham alarak sizi de geleceğinizi kazanmaya davet ediyoruz.

Franchise Kapsamı

İlçe sınırları içerisinde AÇIKÖĞRETİM - KPSS - DGS - ALES - SMMM - Adli-İdari Yargı Hâkimliği gibi kurslarda “Murat Eğitim” ticari markasını ve adını kullanmaktır.

Franchise Ön Talep Başvurusu

Bina standartları uygun olan dershanelerin, ön taleplerini "online başvuru formunu" doldurarak merkezimize iletmesi gerekmektedir. Merkezimiz tarafından yapılacak inceleme neticesinde tarafınıza olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. İnceleme sonucu olumlu olan dershanelere franchise sözleşmesi gönderilir. Franchise talep eden kişi (veya tüzel kişilik) sözleşmeyi inceledikten sonra sözleşme merkezde karşılıklı olarak imza altına alınır.

Sözleşme imzalanırken istenilen belgeler:

 • Şirket İmza Sirküleri veya Şahıs İmza Beyannamesi
 • Vergi Levhası, Oda Kayıt Belgesi,
 • İlk Kuruluş ve Son Sermaye Yapısını Gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Şirket Yetkilisi tarafından imzalanmış Bina Kira Kontratı,
 • 2(iki) yıl süreli 80.000TL tutarında Kesin Banka Teminat Senedi,
 • Franchise ödemeleriyle ilgi çekler.

Bina Standartları

1. Zemin katı dışında, başka bir işletme olmayan ve bağımsız bir bina olacaktır.

2. Bina AÇIKÖĞRETİM - KPSS - DGS - ALES - SMMM - Adli-İdari Yargı Hâkimliği gibi kursların verilebileceği bir yapıda olacaktır.

3. Bina;

 • İşlek ve ulaşımı kolay bir bölgede,
 • Her türlü doğal afetlere dayanıklı ve sağlam bir yapıya sahip,
 • İç yapı aydınlık ve ferah,
 • Öğrencilerin giriş ve çıkışları kolaylıkla sağlanabilen,
 • Altyapı sorunları olmayan,
 • Su deposu, jeneratör ve yangın merdiveni bulunan,
 • Yönetim ve öğretmenler odası, muhasebe, kayıt kabul, bilgi-işlem, rehberlik gibi çalışma alanlarının olduğu derslikler dışında etüt, kütüphane, arşiv ve deposu olan, bay-bayan wc gibi kullanım alanlarına sahip, en az 10 derslikten oluşan bir yapı olmalıdır.

Kurum İçinde Bulunması Gereken Bölümler

 • Kayıt-Kabul, öğrenci ile karşılıklı kolayca iletişim kurulabilecek oturma düzeninde olmalıdır.
 • Kurs müdür odası, en az 10 m2 lik bir alana sahip olmalıdır.
 • Sınıflarların, Millî Eğitim Bakanlığının Standartlar Yönergesi’ne uygun olması gerekir.
 • Kafeterya/Kantin: Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı ve ders dışındaki zamanlarını değerlendirebileceği kafeterya bölümü olmalıdır. Bu bölümün sık sık denetimi yapılmalıdır.
 • Kütüphane ve etüt odası, öğrencilerin kolayca ders çalışabileceği şekilde olmalıdır.
 • Rehberlik servisi, öğrencilerin serbestçe başvurabileceği ve en az 10 m2’lik bir birim olmalıdır.
 • Murat Yayınları’nın satış yeri olmalıdır.

Franchise Bilgilendirme

Franchise veren, dönem başlamadan önce franchise alan kurumlara gelecek yıla ilişkin eğitim politikası, reklam kampanyası ve fiyat politikası hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Yayın Desteği

Eğitim yayıncılığının lider kuruluşu Murat Yayınları, Türkiye geneline yayılmış eğitim setleriyle yüz binlerce öğrenciye güçlü bir eğitim desteği sunmaktadır. 32 yıldır bilinen ve beğenilen bir kaliteye sahip olan Murat Yayınları, uzman bir kadro tarafından hazırlanmaktadır.

Murat Eğitim Kurumları öğrencilerinin ücretsiz olarak sahip olduğu yayın set ve materyaller, öğrenciler için büyük bir avantaj oluşturmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ve kitlelerden aldığı güvenle her yıl yeni başarılara imza atan Murat Yayınları daima bir adım önde olmak isteyenlerin tercihidir.

Franchise İşleyişi

Açıklama 1. Alternatif 2. Alternatif
Açıköğretim Yayınlarında İskonto Oranı %40 %30
Açıköğretim Dışındaki Yayınlarda İskonto Oranı %60 %50
Açıköğretim Kurslarında Kurumsal Yaprak Testler Toplam 2.000 Adet Ücretsiz Tamamı Ücretli
KPSS ve Diğer Kurslarda Türkiye Geneli - Kurumsal Deneme Sınavları Toplam 1.900 Adet Ücretsiz Tamamı Ücretli
Masaüstü Takvim - Cep Takvimi - Defter ve Kalem* 1.000'er Adet Ücretsiz Tamamı Ücretli
Ulusal 2(iki) Gazete İlanı Ücretsiz Ücretli
Kayıt ve Muhasebe Sisteminin Kurulması ve Eğitimi Destek Destek
Öğretmenlerin Eğitimi Destek Destek
Kitapların Arka Kapakları ve Ulusal Reklamlarda Kurum Adı ve Telefon Bilgisinin Yer Alması Ücretlidir Ücretlidir

*Franchise alan reklam ve kayıt çalışmalarında kullanacağı, Murat Yayınları tarafından tanıtım amaçlı hazırlanan Masaüstü Takvim, Cep Takvimi, Defter, Kalem vb. materyalleri baskı maliyeti üzerinden temin edebilir.

FRANCHISE’IN YARARLARI

 • Sistemin bir parçası olmak
  Franchise alan, çalıştığı marka ve sistem üzerine kendi çalışmalarını da bütünleştirerek kendini marka ve sisteme dahil etmektedir. Böylece kişi, kurum kültürünü benimsemekte ve birey olmanın ötesinde kurum bilinciyle hareket etmektedir.
 • Yüksek standartlara ulaşmak
  Franchise işletmeler çoğunlukla üretimini gerçekleştirdikleri ürün ve hizmetlerin standardını, bağlı bulundukları sektörlerdekinin üstüne çıkarmaktadır. Kurum kültürünü benimseyen Franchise işletmeler, tam anlamıyla kurumsal yapıya ulaşamamış ve bağımsız çalışan küçük işletme sahibinin elde edemeyeceği parasal kaynakları ve insan kaynaklarını da kullanarak sistemi geliştirmekte ve standartların belirlenmesini sağlamaktadır.
 • Tanınmış marka avantajı
  Marka sayesinde, satılan ürün veya hizmetin potansiyel müşteriler tarafından derhal fark edildiği, hatırlandığı, tercih edildiği unutulmamalıdır. Hatta bazı ürün veya hizmetlerin zaman içerisinde adıyla değil de o marka ile anıldığı görülmektedir. Bu anlamda marka çok önemli olmaktadır. Küçük işletmelerin kendi adıyla yıllar içinde ancak yakın çevresine etki sağladığı görülmekteyken franchise işletmelerde aynı etki tabela asıldığı gün sağlanmaktadır.
 • Mali ve hukuki destek sağlamak
  Franchise alanlar, çoğunlukla birbirine benzer sorunlara sahiptirler. Franchise verenler ise franchise alanlara bu sorunlarla ilgili, zaten kadrolarında bulunan mali uzmanlar ve hukuk uzmanları yardımıyla danışmanlık hizmetleri vermektedirler.
 • Teknolojik gelişim ile verimlilik artışı
  Franchise veren, rakiplerine karşı sürekli üretim ve hizmet tekniğini geliştirme, maliyet düşürme, yatırım azaltma, verim yükseltme, kalite artırma, öğrenci beklentilerini saptama ve memnuniyetini sağlama çalışmaları içindedir. Bu nedenle franchise alan firmalar, franchise veren firmaların yarattığı ölçek ekonomilerinden yararlanarak özellikle kalite ve verimliliğini artırırken maliyetlerini de düşürmektedirler.
 • Verimli ortak reklam yapılması
  Franchise veren firmalar ulusal reklam giderlerinin bir kısmını kendisi karşılamaktadır. Bunun dışında gerekli görülmesi hâlinde franchise alanlardan reklam fonu toplayarak bu ihtiyacını karşılamaktadır. Reklam fonu tek markaya hizmet ettiği için, bağımsız çalışan küçük işletmeye göre hem daha etkili olmakta hem de daha düşük maliyetle reklam yapılması sağlanmaktadır.
 • Denetleme
  Franchise veren, sistemi korumak için sürekli denetimler yapmakta ve bu da franchise alanın fark edemediği verimsizlik, hırsızlık, yanlışlık ve benzeri zarara neden olan hataları önlemektedir. Bu anlamda franchise verenin yaptığı bu denetimler, franchise alan üzerinde bir baskı ve yaptırım gibi görünse de aslında tamamen franchise alana sağlanan önemli bir avantajdır.
 • İtibar sağlama
  Franchise alan, tanınan bir markanın temsilcisi olarak kendi adına iş yapmaktadır. Kendi adına bağımsız çalışan küçük işletmeye göre tanınmış markadan dolayı daha fazla itibar gördüğünü hemen her alanda hissedecektir. Bankası, tedarikçi firması, ev sahibi, çalışanları, müşterileri, devlet daireleri vb. ona kendi markasıyla yapacağı bir işte olabileceğinden daha fazla ilgi ve özen göstereceklerdir.
 • Çalışılan bölgenin korunması
  Franchise veren, bir anlamda bölgesel bir tekel oluşturarak, franchise alana en azından aynı bölge içinde kendi markasıyla bir rakibin karşısına çıkmayacağını garanti etmektedir. Böylece franchise alan, çoğunlukla belli bir coğrafi bölgede söz konusu marka ve sistemi tek başına temsil etme güvencesi almakta ve verimli çalıştığı takdirde kendisini tatmin edecek bir bölgesinin olduğunu bilmektedir.
 • Öğrencinin test edilmesi
  Türkiye genelinde yapılan kurum sınavlarımızla, öğrenciler bir taraftan gerçek sınav deneyimi yaşamakta, öte taraftan ise kendi başarılarını ölçmektedir.
 • İhtiyaç duyulan eğitimin sağlanması
  Gerek yöneticilerin gerekse personelin her an dershane işletmeciliği ile ilgili olarak eğitim alması sağlanmakta, yönetici ve personel sistemin bir parçası olmaktadır.
Franchise Başvurusu İçin Tıklayın
BASINDA BİZ | HATIRA ORMANI
KURSLARIMIZ | ŞUBELERİMİZ | REHBERLİK | YAYINLARIMIZ | İLETİŞİM
© 2016 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.